DOKTORLAR DİZİSİ FAN SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOKTORLAR DİZİSİ FAN SİTESİ

EN YENİ DOKTORLAR FAN SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Aile Dostu dergisi (röportaj)

YazarMesaj
ADMİN RABİA
Admin
ADMİN RABİA

Aile Dostu dergisi (röportaj) Empty
MesajKonu: Aile Dostu dergisi (röportaj)   Aile Dostu dergisi (röportaj) Icon_minitimePaz Ocak 25, 2009 9:31 am

17 yaşında müzik dünyasının tam kalbine doğru biraz da şansın yardımıyla başlayan bir yolculuk...
Çok istediği gitarı aldıktan sonra ufak sahne performanslarıyla yapılan alıştırma turları ve ardından 2000 yılında gelen ilk albüm:Aşk Payını Aldı

Bu sayıdaki söyleşi sayfalarımıza konuk olan sanatçımız işte bu hızlı yolculuğun kahramanı kutsi...
İlk albümünün ardından 5 sene sonra,2005'te ikinci albümüyle yi bir çıkış yakalayan Kutsi,bu yolculuğa çıktığı ilk günden bu yana gerek müzikal ve gerekse kişiliğinden ödün vermeyerek,adeta yavaş ama emin adımlarla bugünlere gelmiş bir sanatçı.Bu sağlam karakteri ve müzik yeteneği sadece albümlerine değil,aynı zamanda 3 sezondur Levent karakterini canlandırdığı Doktorlar dizisine de yansıyor.Son albümü ''Aynadaki Yüznün Karşılığı Benim'' ile hayranlarının beğenisini toplayan Kutsi ile yaptığımız söyleşiyi keyifle okuyacağınızı umuyoruz...

AİLEDOSTU:Sizi kısaca tanıyabilirmiyiz?
KUTSİ:Yaklaşık 18 yıldır müzikle iç içeyim.Profesyonel olarak 9.yıla girdim.Müzik aşığı bir adamım.

AİLEDOSTU:Müzik hayatınıza nasıl başladınız?
KUTSİ:Lise yıllarında bir arkadaşımla başladık gitara.Tolga Tuğrul aynı zamanda sıra arkadaşımdı.İlk bestemi de 1991 yılında yapmıştım.

AİLEDOSTU:İlk gitarınızı alışnızın hayli ilginç bir hikayesi varmış.Bu hikayeyi bizimle paylaşırmısınız?
KUTSİ:İlk gitarımı hayatımda ilk defa oynadığım bir kazı kazandan aldım.İlginçtir şans oyunları oynamam ama o an denk geldi.Çok istediğim bir gitardı ve herşey öyle başladı.

AİLEDOSTU:Sizi hem mesleki hem de insani anlamda etkileyen,örnek aldığınız kişi kimdir?
KUTSİ:Her mesleğin ve her emeğin ayrı bir kutsallığı vardır.Son zamanlarda yaptığım işten olsa gerek,3 yıldır hastanenin içinde,hayatın gerçekleriyle karşı karşıyayım ve doktorluğun ne kadar kutsal bir görev olduğunu bir kez daha gördüm.Canımız onlara emanet.Kendi mesleğimde ise yaptığım işlerin kalıcı olması en büyük idealim.Sevdiğim ve dinlediğim sanatçılar;Sezen Aksu,Doğan Canku,Tanju Okan,Zuhal Olcay,Ebru Gündeş,Kayahan...

AİLEDOSTU:Liseyi Ankara'da okudunuz.Ankara ile bağlarınız sürüyormu hala?Gelip gidiyormusunuz?
KUTSİ:Ankara ile bağlarımı koparmadım.Birçok arkadşaım orada ve birçok hatıralarımla birlikte gittiğim zaman fırsat buldukça bir araya gelir anıları yad ederiz.

AİLEDOSTU:Doktorlar dizisinde bir beyin cerrahı olan Levent karakterini canlandırıyorsunuz.Rol gereğide olsa nasıl birşey doktor olmak?Müzisyenliğe benzeyen yönleri varmı?
KUTSİ:Levent Atahanlı karakteri yapı olarak ve duruş olarak benzer yönlerimizin olduğu bir karakter.İşine aşık,otoriter,işinden taviz vermeyen,bir o kadar da duygusal,yardımsever bir karakter.Ben,müzisyen Kutsi ve Levent Atahanlı...Üçü çok iyi geçiniyor.

AİLEDOSTU:Doktorlar dizisiyle birlikte dizi oyunculuğuna da başladınız.İleride Kutsi'yi daha çok TV ya da sinema filmleri ve dizilerdemi göreceğiz yoksa öncelikli tercihiniz yine müzikten yanamı olacak?
KUTSİ:Müzik vazgeçilmezim ve bu birinci kuralım ve aynı zamanda çok sevdiğim işim.Hiçbir zaman ihanet etmeyeceğim bir gitarım ve Kutsi dinleyenlerim var.Bu konuda çok umutluyum.İlgilerini benden eksik etmedikleri için bir kez daha sizin aracılığınızla teşekkür ederim.Tabii ki Doktorlar dizisi gibi doğru bir proje çıkarsa hayır demem ama şunu da belirtmeliyim,ben oyunculukta çok yeniyim.

AİLEDOSTU:İlgiyle takip ettiğiniz yerli/yabancı müzisyenler varmı?
KUTSİ:Pek takip edemesem de iyi bir dinleyiciyimdir.Yabancı olarak Paco de Lucia,Diego El Cigala,Tomatto,Jaco Pastorius,Miles Darvis,Gary Moore,Deep Purple.Yerli olarak Candan Erçetin,Sezen Aksu,Kayahan,Rafet El Roman,Ebru Gündeş,Volkan Konak gibi...

AİLE DOSTU:Kendi tarzınıza yakın mzüiklerin dışında,farklı tarzda yapılmış müzikler dinlermisiniz?Örneğin klasik müzik ya da enstrümantel müzik gibi...
KUTSİ:Klasik müzik ve enstrümantel gün içinde olmas da haftada 2-3 kez dinlerim.Az önce de söylediğim isimler birer örnektir.İlgi duyduğum tarzlar daha çok flamenko,pop jazz ve rock tarzlarıdır.

AİLEDOSTU:Hayran kitleniz oldukça aktif bir kitleye benziyor.İnternette ve konserlerinizde sizi sürekli takip ediyor,hiçbir etkinliği kaçırmıyorlar.Hayranlarınızla iletişiminiz nasıl?Farklı tepkiler aldığınız ya da bu yoğun sevgiden yorulduğunuz zamanlar oluyormu?
KUTSİ:Hiçbir zaman yoğun sevgiden yorulmadım.Aksine layık olmaya çalışıyorum.O başka bir duygu.Hepsine bir kez daha teşekkür ediyorum.Özellikle kendi sitem olan ''kutsi.tv'' deki gamzeli sendromlular'a bir kez daha teşekkürler ve sonsuz sevgiler.

AİLEDOSTU:2000 yılındaki ilk albümünzden bugüne kadar geçen sürede unutmadığınız,müzik yaşantınızı derinden etkileyen bir anınız varmı?
KUTSİ:Derin değil de komik bir anım var.Bir bayram konserine giderken uçağa binmeme 10 dakika kala sahne kıyafetlerimi evde unuttuğum aklıma geldi.Bayram günü olduğu için gittiğim yerde sadece açık olan okul mağazasından aldığım mavi gömlek,gri pantolon ve bordo kösele ayakkabı ile sahneye çıkmıştım.Paçalarının da dikişini yapmamıştım.

AİLEDOSTU:Bir albümü yaparken neler hissediyorsunuz?Nasıl başlıyor ve gelişiyor albümün yapım süreci?Parçaları bestelemek için ilham gelmesini beklermisiniz örneğin?
KUTSİ:Şarkıların ne zaman çıkacağı belli olmuyor ama şuna dikkat ediyorum;yeni albüm bir önceki almübü aratmasın diye çok uğraşıyorum.

AİLEDOSTU:Son albümünüz ''Aynadaki Yüzünün KArşılığı Benim'' adını taşıyor.Biraz albümden bahsedebilirmisiniz?Albümü alanları hangi tarzda parçalar,nasıl bir atmosfer bekliyor?
KUTSİ:Albümde 9 tane parça var ve bu parçaların hemen hepsi herkesin kendinden birşeyler bulabileceği şarkılar.Şarkıların hepsi çok güzel ama Ayna,Konuşmayacağım,Ağlama Kalbim ve Aşk Celladı benim için ayrı özel,umarım herkes beğenir.

AİLEDOSTU:Son dönemde birçok sanatçı yurtdışına açılıyor.Sizinde gelecekte yurtdışındaki müzikseverlerle buluşma gibi bir planınız varmı?
KUTSİ:Yurtdışına açılmak gibi bir planım yok fakat yurtdışında yaşayan gurbetçi kardeşlerimizle konserler aracılığıyla çok güzel anlar paylaştık ve yurtdışı konserlerimize de devam edeceğiz.

AİLEDOSTU:Konser çalışmalarınız nasıl gidiyor?Yurtdışı konserleriniz oluyormu?
KUTSİ:Konser çalışmalaırm için maşallah diyelim çünkü gerçekten çok iyi gidiyor.Menajerliğimi yürütmekte olan POLL PRODUCTION ekibi ve menajerim POLAT YAĞCI başta olmak üzre hepimiz iyi birşeyler yapmak için uğraşıyoruz.Arkamda çok sağlam ve başarılı bir ekip var.Yurtdışı konselerine gelince geçen hafta Zurich,Düsseldorf,Köln vardı.Önümüzdeki günlerde de Hollanda ve Basel konserlerim var.

AİLEDOSTU:Albüm ve dizi çalışmalrından arda kalan zamanlarda Kutsi nasıl vakit geçirir?
KUTSİ:Uyur ve uykusunda şarkı yazmaya çalışır.Bu konuda çok ciddiyim ve gerçekten inanılmaz bir tempoda çalışıyorum.Tabii ki kendime zaman ayırmaya da çalışıyorum.Şarkıları ihmal etmemek kaydı ile.

AİLEDOSTU:Ailenin anlamı nedir sizce?
KUTSİ:İnsanın vazgeçilmezidir.Her anne ve baba birer koruyucu melektir.Başımızdan eksik olmasınlar.

AİLEDOSTU:Alışveriş tutkunuz varmıdır?En çok hangi ürünleri satın alırsınız?Giyim,teknoloji,müzik vb.
KUTSİ:Giyim,teknoloji ve müzik ilgi alanlarımdan başlıcalarıdır.PArfüm,saat,tkım elbise gibi güzel olan ve kendime yakıştırdığım herşeyi(gerçi bu aralar zamanım yok)takip etmeye çalışıyorum.

AİLEDOSTU:Yemek yapmak konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyormusunuz?
KUTSİ:Yemek yapmak konusunda başarılıyımdır.En azından aç kalmam.Şaka bir yana çok fazla mutafağa girmemekle birlikte girdimmi çok lezzetli şeyler yaparım.Mesela körili tavuk,bezelyeli pilav,et sote ve çeşitli makarnalar...

AİLEDOSTU:Zaman ayırdığınız için çok teşekjkürler,Aile Dostu okurlarına iletmek istediğiniz mesajınız ya da eklemek istediğiniz bir şey varsa belirtebilirsiniz...
KUTSİ:Aile Dostu okurlarına sevgi ve saygılarımla birlikte 2009 yılının en başta sağlık,huzur ve başarı getirmesini diliyorum.Çok güzel bir söyleşi oldu.Hayal ettiğiniz herşey en sevdiğiniz kadar yakınınızda olsun.Sevgiler....

Aile Dostu dergisi (röportaj) Tara0008vw7qd2.th
http://doktorlarsitesi.eniyiforum.net

Aile Dostu dergisi (röportaj)
1 sayfadaki 1 sayfası