DOKTORLAR DİZİSİ FAN SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOKTORLAR DİZİSİ FAN SİTESİ

EN YENİ DOKTORLAR FAN SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Merve Sevi Hakkında

2 posters
YazarMesaj
ADMİN RABİA
Admin
ADMİN RABİA

Merve Sevi Hakkında Empty
MesajKonu: Merve Sevi Hakkında   Merve Sevi Hakkında Icon_minitimePaz Ocak 25, 2009 7:54 am

Adı Soyadı Merve SEVİ
Doğum Tarihi 24-07-1987Doğum Yeri:: IstanbulEğitim : YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TİYATRO BÖLÜMÜ ÖĞR.
Her zaman görsel bir şey yapmak isteyen Merve, lise son sınıftayken bir ajansa kayıt olmuş. Model ya da fotomodel olmak aklında yokken, şans birden ona vurmuş ve reklam filmlerinde oynamaya başlamış. 2003 yılının aralık ayında üç tane reklam filmi çekmiş. İlk olarak reklam filmlerinden tanıdığımız Merve Sevi daha sonra "Omuz Omuza" ve "Hayat Bilgisi" dizilerinde yer aldı. İyi bir oyuncu olmak için sürekli kendini geliştiren Merve, her zaman iyi projelerde yer almak istiyor. "Shubuo Chat Meydanı", "Caramio", "Ritmix" reklamların da oynamıştır.Oynadığı Diziler Dağlar DelisiYalancı YarimOmuz OmuzaHayat Bilgisi
DOKTORLAR:duygu hekimoğlu
http://doktorlarsitesi.eniyiforum.net
m3rv3-£La
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
m3rv3-£La

Merve Sevi Hakkında Empty
MesajKonu: Geri: Merve Sevi Hakkında   Merve Sevi Hakkında Icon_minitimeC.tesi Haz. 20, 2009 9:45 pm

Sempatik Oyuncu Merve Sevi

İlk olarak reklam filmlerinden tanıdığımız Merve Sevi daha sonra "Omuz Omuza" ve "Hayat Bilgisi" dizilerinde yer aldı. İyi bir oyuncu olmak için sürekli kendini geliştiren Merve, her zaman iyi projelerde yer almak istiyor.

Kimlik

Adı: Merve Sevi
Doğum Yeri, Tarihi: İstanbul, 24 Temmuz 1987
Eğitimi: Nişantaşı Nuri Akın Lisesi mezunu, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde okuyor
Yer Aldığı Projeler: "Shubuo Chat Meydanı", "Caramio", "Ritmix" reklamları, "Omuz Omuza" ve "Hayat Bilgisi" "Yalancı Yarim" dizileri
Örnek Aldığı Oyuncular:
Nicole Kidman, Catherine ZetaJones

- Oyunculuğa Nasıl Başladı?
Her zaman görsel bir şey yapmak isteyen Merve, lise son sınıftayken bir ajansa kayıt olmuş. Model ya da fotomodel olmak aklında yokken, şans birden ona vurmuş ve reklam filmlerinde oynamaya başlamış. 2003 yılının aralık ayında üç tane reklam filmi çekmiş. Daha sonra "Omuz Omuza" dizisinde rol almaya başlamış.

- Sokaktan Tepkiler
Merve herkesin onu sevmesini beklemiyor ama kötü eleştirilerin yüzüne karşı söylenmesinden de hiç hoşlanmıyor. "Genel olarak beğeniliyorum ve seviliyorum. Herkesin güzelliğimden çok mimiklerimle ilgilenmesini istiyorum. Oyunculuğumu beğenmeleri beni daha çok ilgilendiriyor" diyor.

- Yapmaktan Hoşlandığı Şeyler
Küçükken bale yapan Merve, voleybol oynamaktan hoşlanıyor. Merve "Son iki yıldan beri koşuşturma içinde olduğum için pek boş vaktim olmuyor ama arkadaşlarımla ****lerde oturup sohbet etmekten çok hoşlanıyorum" diyor. Sinemaya gitmeyi ve kitap okumayı seviyor.

- Aşk Hayatı
Hiç aşık olmayan Merve "Bir kere sevmiş olabilirim ya da sevdiğimi zannediyor olabilirim. Hayatımda erkeklerin eksikliğini çok hissetmiyorum. Ama karşıma biri çıkarsa aşık olmak isterim" diyor.

Merve Sevinin Bilinmeyenleri

--> Sabah uyanır uyanmaz ilk işim bir bardak ılık su içmektir

--> Gardırobumda en fazla yeri gömleklerim alır

--> En sevdiğim yemekler arasında baharatlı makarna ve köfte gelir

--> Bugüne kadar nohut bamya ve patlıcan yemedim

--> Her hafta mutlaka sinemaya en az üç kere sinemaya giderim.

--> Vizyona giren tüm filmleri mutlaka izlerim

--> Bugüne kadar ağzıma alkol sürmedim

--> Uğuruna inandığım nazar boncuklu bileziğim var, onu takmadan evden çıkmam

--> Batıl inançlarım yok ama terlik ters durduğunda hemen düzeltirim

--> Saçlarımı hiç boyatmadım, ama her hafta mutlaka saç bakımı yaptırırım

--> En çok parayı kıyafet ve parfüme harcıyorum

--> Mesaj yazmak yerine telefonla konuşmayı tercih ederim

--> Düzenli olarak spora giderim haftanın 3 günü de mutlaka yüzerim

--> Fazla kıyafetlerimi ihtiyacı olanlara veririm

--> Genellikle spor kıyafetlerle kendimi daha özgür hissederim

--> Çevremdeki herkes bana dudaklarımın güzelliğinden dolayı köfte der

Merve Sevi Hakkında